• centered paragraph

  Grodzisk, 17.11.2020 r.

  Szanowny Panie Prezydencie,

  w imieniu swoim oraz władz Księstwa Sarmacji pragnę złożyć gratulacje z okazji wyboru na urząd Prezydenta Republiki Baridas.
  Gdyby ktoś dwa miesiące temu powiedziałby, że dziś Baridas nie będzie już częścią Sarmacji, nawet jako państwo stowarzyszone, prawdopodobnie potraktowałbym tę wizję jako kompletnie surrealistyczną i nierealną. Życie jednak płata figle - i z różnych powodów, mniejszych i większych, ten związek się zakończył. Nie czas jednak na wspominanie przeszłości. To, co było, minęło.
  Mamy teraźniejszość - Baridas działa wspólnie, wraz z Sclavinią, Teutonią i Dreamlandem, w ramach Unii Niepodległych Państw. Będę z uwagą śledził rozwój zarówno Unii, jak i jej państw składowych - w tym także Baridasu, który mi osobiście, jako byłemu Baridajczykowi, jest najbardziej bliski. Życzę powodzenia na nowej drodze rozwoju państwa i wierzę, że z biegiem czasu będzie możliwe nawiązanie stosunków dyplomatycznych pomiędzy Sarmacją a Baridasem, a także pozostałymi byłymi państwami stowarzyszonymi.
  Chciałbym również życzyć Szanownemu Panu Prezydentowi spokojnego, uwieńczonego sukcesami urzędowania.

  Z wyrazami estymy,
  (—) Orjon Surma
  Regent Księstwa Sarmacji


 • Wasza Ekscelencjo,

  dziękuję za złożone życzenia. Jednym z powodów mojego powrotu do mikronacji są właśnie wydarzenia opisywane przez Waszą Ekscelencję.

  Zdaję sobie sprawę, że po tak nagłym rozwodzie minie jeszcze sporo czasu, nim obie strony w pełni zaakceptują nową rzeczywistość oraz wyzbędą się wszelkich pretensji i żali. Mimo to mam nadzieję na owocną współpracę międzynarodową pomiędzy Sarmacją oraz niepodległym Baridasem, opartą na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.


 • A to Baridajczykiem się bywa? To jest zmienna jak adres zamieszkania?