• Szanowna Rado,
    chciałabym zainicjować debatę dotyczącą ustanowienia Guberni.
    Moja propozycja jest następująca, proponuję zamiast tak jak widać miast ustanowić Gubernie, których miastem centralnym będą obecnie widoczne.
    Dla przykładu miastem centralnym (jakby stolicą, ale to złe słowo) Guberni Amberaria byłaby Almera, Gubernia Stołeczna- Cracoffia, Gubernia Nawska-Ciuad de Bravo. Oczywiście nazwy możemy wypracować.
    Liczę na dyskusję.

• Tak szczerze, czy tworzenie podziału administracyjnego ma jakikolwiek sens? Mnie to np. w ogóle nie rajcuje, ale jeżeli ktoś ma na coś takiego ochotę, to miast jakiegoś sztywnego podziału, proponowałbym coś bardziej elastycznego. Jeżeli ktoś ma pomysł na zagospodarowanie danego regionu/wyspy/miasta/czegokolwiek, to prezydent ad hoc tworzy takiej osobie odpowiednią jednostkę, mianuje go na jej zarządcę i elo.

• @Kristian-Arped napisał w [Debata] Gubernie:

Tak szczerze, czy tworzenie podziału administracyjnego ma jakikolwiek sens? Mnie to np. w ogóle nie rajcuje, ale jeżeli ktoś ma na coś takiego ochotę, to miast jakiegoś sztywnego podziału, proponowałbym coś bardziej elastycznego. Jeżeli ktoś ma pomysł na zagospodarowanie danego regionu/wyspy/miasta/czegokolwiek, to prezydent ad hoc tworzy takiej osobie odpowiednią jednostkę, mianuje go na jej zarządcę i elo.
    A jak to się ma do tego, że ziemie były nadane? Jaki jest status lenn, miast ? Na czym stoimy? Zaczynamy od pustki? Co z bogatą historią Baridasu?

• @Kristian-Arped Słusznie.

• @Laurẽt-Gedeon-I a ja chciałabym wiedzieć czy aby radosne lajkowanie komentarzy w sarmackiej prasie (szczególnie tych obrażających Baridas i Baridajczyków) nie zakłóca Panu poprawnego negowania wszystkiego i wszystkich na tym forum. Takie rozdarcie między Sarmacją, a Baridasem może spowodować rozdwojenie jaźni, a tego byśmy nie chcieli.

• @Sorcha-Raven napisał w [Debata] Gubernie:

@Laurẽt-Gedeon-I a ja chciałabym wiedzieć czy aby radosne lajkowanie komentarzy w sarmackiej prasie (szczególnie tych obrażających Baridas i Baridajczyków) nie zakłóca Panu poprawnego negowania wszystkiego i wszystkich na tym forum. Takie rozdarcie między Sarmacją, a Baridasem może spowodować rozdwojenie jaźni, a tego byśmy nie chcieli.

A ja bym nie chciał, by władze Republiki Baridasu cały czas lamały prawo. Niestety jak widać nie mam na to wpływu. Zawsze będę negował dzialanie władz, które nie przestrzegają prawa, bo bez prawa jest samowolka, a tego nie chcę.

Pani Prezydent podpisała traktat, w którym błędnie wpisano nazwę miasta Arminborg, bo zgodnie z prawem od 3 lat to Nikolaopol. I co i to, że macie na to wywalone. Traktat też wcześniej uzgadnialiście tak by Naród nie miał nic do gadania zamiast od samego początku rozmów na ten temat zrobić debatę ogólnonarodową. To wszystko to niby ma być demokracja? To najważniejsze sprawy, które zostały załatwione za plecami Baridajczyków. Jak można mieć za złe, że mi się to nie podoba. W Sarmacji, RON i wszystko jedno gdzie będę popierał to co warto poprzeć i mam do tego prawo. Dużo większe prawo od tych co pisali o tym jak monarchia miała się wypier...lić.

• Niby z jakich względów masz większe prawo od innych? xD

• @Adrian-Józef-Alatristé To już ten moment kiedy ogłasza się konkurs na dlugość penisa? xD

• Hmm... chciałam skromnie zaznaczyć, że to sala plenarna 😏

• Szanowna Rado,

sala plenarna nie dla wszystkich stanowi miejsce dyskusji w sprawach kraju, a tak w temacie to Gubernie, a szczególnie pomysł by Almera z półwyspu była stolicą Guberni na kontynencie nie podoba mi się.