• Drodzy Teutończycy,

  wczoraj Jej Królewska Mość, powierzyła mi funkcję Regenta, aż do następnego piątku.

  Chciałbym w tym miejscu podziękować Jej Królewskiej Mości za zaufanie i życzyć wszystkiego najlepszego podczas tej krótkiej nieobecności.

  Tymczasem w Teutonii mamy wiele do zrobienia. Wczoraj przegłosowana została nowa Konstytucja, która zmienia formę rządów na Cesarstwo. Po ponad 16 latach powróciliśmy do swych korzeni jako wolne i niezależne państwo. Jeszcze dziś podpiszę i opublikuję nową Konstytucję.

  Jednakże ta Konstytucja to nie koniec, a ledwie początek naszej drogi. Już w trakcie debaty pojawiły się głosy, że Tron powinien należeć wyłącznie do członków Rodu, a niektórzy nawet że dziedziczny w rodzie. W ciągu najbliższych dni rozpoczniemy debatę nad projektem uchwały w tym zakresie, by obywatele mogli się wypowiedzieć, która opcja według nich będzie najlepsza.

  Ponadto, zmiana formy rządów to nie wszystko. Już wcześniej trwały debaty nad zmianą naszych symboli, które będą musiały ulec odświeżeniu celem podkreślenia zmiany, czy choćby dostosowania Protokołu.

  Ostatnią ważną kwestią, którą musimy się zająć jak najszybciej jest wybór przedstawicieli z Teutonii do organów wspólnych: Rady, Parlamentu i Sądu. Jest to sprawa najwyższej wagi, którą będziemy musieli rozpocząć jeszcze dziś i jutro.

  Na koniec chciałbym podziękować każdemu Teutończykowi, który w ciągu ostatnich kilku dni dokładał wiele od siebie budując nasze państwo od nowa. Już teraz na terenie Teutonii znajdują się trzy lub cztery wątki narracyjne, a na dniach rozpocznie się pokaz mody w Domu Mody Auterra. Zachęcam każdego Teutończyka, ale też i naszych sojuszników z Baridasu, Dreamlandu i Sclavinii oraz gości zagranicznych do zabawy i udziału.

  Budujmy Wielką Teutonię razem!


 • Gratuluję objęcia tak zaszczytnej funkcji. Wiem jednak że dla tak zasłużonego i sprawnego polityka; to nie będzie wzywanie.

  Też jestem zdania że potrzeba wybarwia naszych przedstawicieli do organów wspólnych jest bardzo istotna i ma zabezpieczyć nasze interesy w tym gronie.

  Dodatkowo do wyznaczonych celów, sugeruję dodanie kwestii ustalenia przebiegu granic z sąsiadami. Życie pokazuję że to co wydawało się w 100% pewne, może nie być tak jasne dla naszych partnerów.

  Oraz nie zapominajmy o naszych rodakach w Sarmacji, to że wybrali inny wariant niż My nie oznacza że mamy ich pomijać i traktować jako sojuszników.