• (Artykuł wymaga korekty)
  Symbole narodowe Teutonii

  Symbole narodowe Królestwa Teutonii reguluje Ustawa Senatu Królestwa Teutonii nr 2/2016 o symbolach narodowych i świętach Teutończyków.

  Godło i Herby

  Godłem Królestwa Teutonii jest wspięty złoty lew, zwrócony w lewą stronę, z białym językiem i pazurami, noszący złotą koronę.

  Herb Królestwa Teutonii powstał po złączeniu Marchii Teutońskiej i Królestwa Nowej Teutonii. Królestwo Nowej Teutonii było początkowo koloniami Cesarstwa Teutonii, następnie niepodległym państwem założonym przez Łukasza Augusta i cesarza-seniora Jakoba. W 2009 roku ponownie złączyło się z macierzą, obecnie jest rejencją Królestwa Teutonii.

  Herb występuje w trzech wersjach: herb mały bez korony, herb mały z koroną i herb wielki. Herb mały składa się z Godła na tle Szachownicy, umieszczonego na tarczy rodzaju francuskiego-średniowiecznego. Herb pierwotnie należał do rodu Hergoliena Wielkiego, a w 1673 roku stał się herbem Cesarstwa Teutonii. Jedynie członkowie Cesarskiego Rodu mają prawo do umieszczania symboli Lwa i Szachownicy w herbach osobistych.

  Herb wielki Królestwa Teutonii wygląda następująco:

  • Po lewej stronie znajduję się herb mały Królestwa Teutonii z Godłem w lustrzanym odbiciu. Nad herbem umieszczona jest korona zdobiona kolorem niebieskim.
  • Po prawej stronie znajduje się herb mały Królestwa Nowej Teutonii. Nad herbem umieszczona jest korona zdobiona kolorem czerwonym.
  • Na środku umieszczona jest tarcza przeznaczona na herb aktualnie panującego Króla Teutonii, z umieszczoną nad herbem koroną, zdobioną kolorem purpurowym (#A0288A). Pod tarczą zawieszony jest Krzyż Wielki Orderu Cesarza Hergoliena Wielkiego. Jest to najwyższe odznaczenie Królestwa Teutonii i jednocześnie najstarszy teutoński order, ustanowiono go na pamiątkę pierwszego władcy Cesarstwa Teutonii.

  Flaga

  Obecna Flaga Królestwa Teutonii pochodzi z roku 2004. Składa się ona z niebieskiego pasa przebiegającego od lewego górnego, do prawego dolnego rogu. Na środku pasa, a zarazem w centrum flagi umieszczona jest biała gwiazda. Z kolei w prawym górnym i lewym dolnym rogu znajdują się dwie gwiazdy koloru niebieskiego. Obecna flaga zastąpiła pierwotną flagę Cesarstwa Teutonii, zawierającą niebiesko-czerwoną szachownicę.

  Pomniejsze symbole narodowe

  Pomniejszymi symbolami narodowymi Teutonii są Teutońska Szachownica oraz Teutońska Gwiazda. Teutońska Szachownica to szachownica złożona z niebieskich i czerwonych kwadratów, gdzie w lewym górnym rogu znajduje się kwadrat czerwony. Teutońska Gwiazda natomiast jest pięcioramienną gwiazdą o kolorze niebieskim.

  Barwy narodowe

  Barwami narodowymi Królestwa Teutonii są kolory: biały (#FFFFFF), niebieski (#004696), czerwony (#D2001E), oraz złoty (#FFC828).

  Hymn

  Hymnem narodowym Teutonii jest “Pieśń banitów” autorstwa Torkana Ingawaara, a jego melodią jest “Pe-al nostru steag e scris Unire”.