Geografia, Ludność, orz Symbole Tsvanfjer
-
Baronia Dwubrzeg (teu. Tsvanfjer) położona na samym południu Hrabstwa Loardii, to miejsce noszące ślady nie-opowiadanych historii i mitów. To tutaj, fanatyku historii i zabytków, zobaczysz miasto opuszczone przez same duchy; jeziora Fiera i Vanda, których brzegi przelewały się krwią od upadku loardyjskiego Imperium, oraz ruiny wież i strażnic przypominające o czasach kiedy Tsvanfjer nie był tylko celem turystycznym, a centrum honoru królewskiego rycerstwa w starciach z południowymi ludami Wirtuazji. To tutaj, przebiegły polityku dworu, możesz wysłać zbyt ambitnych dworzanin lub innych twych wrogów na wygnanie którego na pewno nie polubią!
Tsvanfjer to Loardyjskie lenno, w regionie zachodniej Auterry, położone na historycznej granicy Królestwa Loardii. Ulokowane pomiędzy jeziorami Vanda i Fiera, podzielone jest na dwie gminy, w których leżą miasta o tych samych imionach.
Vandarant (Wybrzeże Vandy) to historyczna stolica baronii, gdzie znajdowała się rezydencja Baronów w tak zwanej Wieży Hańby, która jest także symbolem Dwubrzegu. Na północ gminy znajduje się wioska Irva wraz z wieżą o tej samej nazwie; teutońska wieś Karoberg na jej same południe; oraz plemię Bronn które zamieszkuje wieś Bronnía i pobliskie tereny. Miasto Vandarant znajduje się w złotej zatoce - jednak po klątwie rzuconej na miasto, i legendarnym Najeździe Brończyka, miasto popadło w ruinę z której do dziś nie powstało. Lokalne plemię, sam baron i nawet duchy odmawiają zamieszkania miasta i jego odbudowy.
Fierarant (Wybrzeże Fiera) to obecna stolica baronii. Na północy gminy znajdują się dwie wsie - Isha i Moira, którymi centralnymi punktami są wieże które wraz z wieżą Irva zwane są Trzema Siostrami. Na południowy zachód od Moiry mieści się miasto Fierarant, w którym znajduje się rezydencja barona, zamek Czarnej Skały (teu. Švahtsštán) oraz sanatorium o tej samej nazwie. Sam zamek został wybudowany jako letnia rezydencja Auterrskich króli, a samo miasto jest mniej ciekawym resortem wakacyjnym dla teutońskich seniorów. Podążając na południe można znaleźć wieś Wákkfild, w której o dziwo pola nie są białe, a złote.
Oprócz teutońskiej populacji Fierarant, i teutońsko-auterskich mieszakańców wsi i wiosek lenna, w gminie Vandarant znajduje się loardyjskie plemię zwane Bronn czy też Brończykami. Historia Bronn jest powiązana z mitycznym Najazdem Brończyka, który wprowadził Dwubrzeg w ruinę, oraz pozwolił ludom południowej wirtuazji na migrację na żyzne stepy wschodniej Loardii. Lud Bronn, tak jak inne plemiona, stwierdza swoje bezpośrednie spokrewnienie z mitycznym wodzem. Jednak tym co różni inne plemiona z Bronczykami jest fakt, że plemię porzuciło swoje koczownicze tradycje i osiedliło się na stałe w Baronii. Bronnía, główna osada Brończyków, znajduje się na obrzeżach ruin Vandarant i oferuje turystom nie tylko ładny widok na zabytkowe miasto, lecz także na zakup pamiątek na jednym z wielu straganów. Tak jak sam baron, lud Bronn wierzy że miasto jest przeklęte, i nie próbują zagospodarować ruin miasta wierząc że tym tylko by przynieśli sobie i całej baronii klęskę.
Herbem Tsvanfjer jest biała wieża na szarym polu pomiędzy błękitno-białymi falami po obu stronach. Wieża w herbie symbolizuje Wieże Hańby, 97 metrową strukture w sercu Vandarant która historycznie służyła jako rezydencja barona, a fale po obu stronach symbolizują jeziora Vande i Fiere. Oprócz herbu, Tsvanfjer nie posiada innych symboli - ani flagi, ani zawołania czy dewizy. Jeden z wielu przesądów Brończyków który stał się popularny w całej baronii głosi że zawołania tylko frustrują żywych, a zwołują martwych.