Cesarstwo tak czy nie?
-
Nie zgadzam się na zmianę obecnej symboliki zjednoczenia na nową. Symbolika Teutonii i Nowej Teutonii jest bardzo istotna. A przeszłość nie jest aż tak zamierzchła. W żaden sposób nie uważam, żeby przyłączenie Loardii miała tak symboliczne znaczenie niż zjednoczenie podzielonego przez siły zewnętrzne narodu.
Loardia ma swoją symbolikę. Jest nią korona hrabstwa (obecnie powinno być to księstwo).
Osobiście zgadzam się że zmiany powinny być minimalne i dotyczyć przede wszystkim korony. Szanowna namiestniczka zdaje się mówić, że zmiana konieczna oznacza zmianę wszystkiego, z czym się nie zgadzam.
-
To znaczy z tymi koronami rangowymi cesarzy to bywa różnie, bo na przykład w średniowieczu dzisiejsza korona królewska czyli zamknięta była właśnie wyróżnikiem cesarza, a potem wraz z upadkiem idei uniwersalizmu zaczęli ją przyjmować (fizycznie i heraldycznie) także inni królowie (u nas bodajże Zygmunt Stary). Wtedy wśród cesarzy upowszechniła się korona-infuła, ale też nie tak znowu konsekwentnie, bo na przykład cesarz Brazylii nosił koronę przypominającą zwykłą królewską. Podobnie król brytyjski jako cesarz Indii albo Napoleon I. Jeszcze inni cesarze (Napoleon III, Faustyn z Haiti, Hohenzollernowie) w XIX wieku bardzo często tworzyli sobie dziwadła wyłamujące się z konwencji albo po prostu podobne zupełnie do niczego.
Tu macie duży wybór: https://en.wikipedia.org/wiki/Crown_(heraldry)
Na Waszym miejscu wziąłbym własnie infułę (na przykład taką) zamieniając kolor czerwony na niebieski.
Inna sprawa, że moim skromnym zdaniem najdoskonalszą koronę cesarską miał Bokassa, ale niestety heraldycznie wygląda dosyć słabo.
-
Jeżeli patrze na korony tylko cesarskie to podoba mi się:
ale niestety jest za bardzo babska. Coś czuje, że sami bedziemy musieli ogarnąć ją w swoim stylu. Generalnie zrobiona korona cesarska może być odzwierciedleniem realnej korony noszonych przez cesarzy Teutonskich -
@joanna-izabela Niestety zauważyłam, że kompletnie nie mam wyczucia jeśli chodzi o estetykę koron i ta w ogóle nie wydaje mi się babska.
I aż zakręciło mi się w głowie od ilosci tych koron podrzuconych przez @Ametyst-Faradobus .
Mam nadzieję, że coś wybierzecie. Jeśli chodzi o przeróbki to na pewno znajdę kogoś do pomocy.
-
Acha, a co do uwag @Andrzej-Fryderyk - po wczorajszej rozmowie przychylam się do sugestii. Chciałabym jakoś ująć Loardię w herbie wielkim, ale nie koniecznie wyróżnioną na tyle, by była z jednej ze stron. Jednocześnie symboliczne "loardzkie cycki (XDDD haha)" odbiegają znacząco od etetyki teutońskich herbów. Trzeba będzie wsparcia kogoś kreatywnego i artystycznie obdarzonego, żeby wymyślić, co można z tymi cyckami zrobić, żeby lepiej wyglądały. @Heinz-Werner-Grüner może ty masz pomysł?
-
@joanna-izabela no bo zasadniczo jest to korona dla niemieckiej cesarzowej, ale w praktyce (podobnie jak korona cesarza) nigdy nie została wykonana pozostają symbolem
-
@natalia-helena-à-la-triste-von-hagsen-de-la-sparasan Z tego co dzisiaj poczytałem to widzę, że każdy z Was ma nieco odmienną koncepcję...Wpleść do tego "cycki"... no pewnie by się dało...szczególnie z flagi poprawionej przez JE Helwetyka...
Natomiast jestem zwolennikiem prostoty i nie wiem jak miałoby to być uwzględnione. Natomiast jeśli Loardia jest tylko hrabstwem to w ogóle bym pominął...
Poniżej wspomniana flaga
, -
Sorka za podwajanie postów, ale chwilunie pobawiłem się koroną proponowaną przez JCM Joannę Izabelę i starałem się zrobić wersję "bezpłciową teutońską"... Wszelkie uwagi mile widziane.
Jakby co to mam w wersji pliku.svg. Tutaj wyszło malusie -
@heinz-werner-grüner Podoba mi sie zmiana na lwy. Zastanawiam sie czy nie dodac kamieni niebieskich jeszcze do czerwonego - zgodnie z herbowymi kolorami
-
@joanna-izabela Wasza Cesarska Mość, ja tutaj jestem wyrobnikiem i doradcą, a nie głównym myslicielem, ale oczywiście jeśli zajdzie taka to mogę coś podpowiedzieć... Natomiast z góry ustalmy o których kamieniach piszemy, żebym nie musiał poprawiać z 5 razy.
-
@Joanna-Izabela @Heinz-Werner-Grüner
Jeśli chodzi o koronę, to według mnie ten czepek w środku powinien być niebieski, potem bym zobaczyła, czy diamenty też wymagają zmiany koloru.
Może pomogą ci numery kolorów narodowych:
Barwami narodowymi Królestwa Teutonii są kolory: biały (#FFFFFF), niebieski (#004696), czerwony (#D2001E), oraz złoty (#FFC828).
A co do symboli Loardii - Aleksander widzi w tym symbolu cycki, dla mnie to są gorące usta xD .
Zauważyłam, że wśród Teutończyków jest pewna rozbieżność w traktowaniu Loardii. Jednak zważywszy na to, że ostatnio mocno akcentowaliśmy pewną niezależność tych terenów i odrębność kulturowo-historyczną, według mnie należałoby choćby tylko nawiązać w herbie do Loardii.
-
Widzisz ja bym za to zostawila zloto - kolor cesarski natomiast
- duze biale diamenty na gorze i na dole zmienila na niebiesko ;d -
@joanna-izabela to wtedy zrobisz z nich szafiry xD
-
@ametyst-faradobus jakaś symbolika heraldyczna?;d bo nie wiem co w tym złego
-
@natalia-helena-à-la-triste-von-hagsen-de-la-sparasan napisał w Cesarstwo tak czy nie?:
-
@joanna-izabela Czekam na decyzję wiążącą.
-
Ja bym dał bardziej wyrazistą barwę szafirów. Jednak heraldyka preferuje jasne i czytelne kolory. Jak się cieniuje to potem wychodzą potworki pokroju godła RP.
-
@heinz-werner-grüner ten czepek Joanna chciała zostawić złoty. I chyba jednak przychylam się do tego.
-
Zresztą nie odzywam się, bo zupełnie nie czuję tych koron xD
-
Owszem zlota góra, a kamienie jkaby mozna było w takim niebieskim: