• Ze względu na to że oficjalnie mamy 3 Unijne organy: Rade Ministrów, Wspólne Zgromadzenie i Trybunał Sprawiedliwości. Musimy obecnie ustalić zasady uczestnictwa w nich.
  O ile Rada Ministrów jest dość łatwa ponieważ głową państwa jestem ja to potrzebujemy wypracować reguły dla Wspólnego Zgromadzenia i Trybunału Sprawiedliwości.

  Chciałabym poznać wasze koncepcje na te dwa organy zanim przedstawię swoją. Unia nie może pracować bez wypełnienia struktur dlatego tez prosiłabym o w miarę sprawne dzielenie się pomysłami.


 • @Joanna-Izabela napisał w Struktury w ramach Unii:

  Ze względu na to że oficjalnie mamy 3 Unijne organy: Rade Ministrów, Wspólne Zgromadzenie i Trybunał Sprawiedliwości. Musimy obecnie ustalić zasady uczestnictwa w nich.
  O ile Rada Ministrów jest dość łatwa ponieważ głową państwa jestem ja to potrzebujemy wypracować reguły dla Wspólnego Zgromadzenia i Trybunału Sprawiedliwości.

  Dobrze, że zaznaczyłaś:) Proponuje aby do WZ byl delegowany Marszalek Senatu


 • @Mateusz-Wilhelm
  Mam nadzieje stryju ze jeszcze masz koncepcje na Trybunał!


 • Do Wspólnego Zgromadzenia powinien zostać wybierany jeden z senatorów przez Senat/Cesarza, w przypadku braku chętnych Marszałek Senatu. Co do Trybunału Sprawiedliwości, mam wrażenie że Asesor/Sędzia wybierany z grona kandydatów przez Cesarza byłby najlepszym pomysłem zamiast pozostawiać tą sprawę w rękach Senatu.


 • Wprowadzil bym nutkę demokracji w kwestii przedstawicieli do Trybunału, chodzi przecież o to aby byli to ludzie niezależni od wladz krajowych.

  Przedstawiciela do WZ także z wyborów na kadencję powiedzmy 3 miesiace z zaznaczeniem iż jego decyzje muszą być konsultowane z senatem KT


 • @Mateusz-Wilhelm Obawiam sie ze konsultacja z senatem to za dlugo by to trwało 😄


 • Uważam, że konsultacja z Senatem to ciekawe rozwiązanie, która zwiększy wydatnie prestiż tej instytucji. Jednocześnie polityka na szczeblu unijnym nie wymaga szybkich i pochopnych decyzji, a Senat jest w stanie w relatywnie krótkiej perspektywie kilku miesięcy służyć każdorazowo radą i swoją mądrością, jakże niezbędną Przedstawicielowi.


 • A może do WZ oddelegować mera Stolicy lub innego miasta- w końcu czemu to nie samorządowcy mają tam nas reprezentować ?

  Co do TS sadze że Senat powinien wybrać delegata, jeśli oczywiście takowy się zgłosi.