Bereza Kotwicka - Serce Ostatecznej Krucjaty


 • bereza herb maly.png

  Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej!

  Bereza Kotwicka została wybudowana jako warownię sclavińskości, będąca twierdzą z którego co dopiero uwolnieni spod sideł Sami-wiecie-kogo mieli być bronieni oraz pacyfikowani. Zbudowany tuż na granicy miasta, Bereza z czasem wyrosła w miasto o własnym charakterze i stylu. Nie da się przekroczyć niewidzialnej granicy nie zauważając różnicy pomiędzy oba miastami.

  |Wybudowana w oryginalnym stylu znanym jako Neofundamentalizm, Bereza Kotwicka stała się siedzibą Przywódcy oraz Ostatecznej Krucjaty. To tutaj zdarzyło się pierwsze zwycięstwo dopiero co budowanego Waffen-OK, oraz tu - tak, tu! - pierwszy, lecz nie ostatni raz Sclavinia pokazała Sami-wiecie-komu gdzie jest jego miejsce.

  6b0fe74f-350e-4375-93ee-803cb507898a-image.png
  Wysłany do Krzysztofa Hansa rachunek opiewający na milion milionów libertów tytułem zwrotu kosztów amunicji. Obok nigdy-nie-umierający Przywódca dla skali

  Kiedy Sarmaccy zamordyści rozpoczęli niszczenie Nowego Kotwicza, bomby również poleciały i na Berezę. Lecz stara i szwankująca technologia Ostatecznokrucjatowa znów uratowała miasto miasto. Łamiąc prawo grawitacji, garnizonowi Berezy udało się odeprzeć bomby, lecz za to spadły one na sąsiadujący Kotwicz, niszcząc miasto jeszcze bardziej.

  0107e45b-9c06-405d-bfb9-7ab582235ec4-image.png

  Przedszkole im. Emilka Potockiego zbudowane w stylu Neofundamentalizmu ledwo unikło zniszczenia dzięki staraniom Sclavińskich żołnierzy.

  Po zniszczeniu Nowego Kotwicza, Bereza stała się największym miastem w regionie. Jako Samozwańczy II Komendant Berezy Kotwickiej będę się starać, by tak to zostało, a Kotwicz odbudowany jako część Serca OK.

  CWSW! NTOK! CSML! ABCD!
  o/ o/ o/


 • Ja kiedyś byłem w realowej Berezie i tam teraz jest takie strasznie oldschoolowe lokalne muzeum, którego nikt nie odwiedza. Oprowadzało mnie 4 pracowników, którzy nawet zrobili mi zdjęcia i pozwalali dotykać wszystkiego czego chciałem.


 • Przedszkole wydaje się solidne. Jak kwestia wyżywienia?