Uchwała Senatu o Tronie Cesarskim
-
Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,jako że w dyskusji pod projektem zmiany Konstytucji pojawiły się ostatecznie nierozwiązane wątpliwości dotyczące zasad przekazywania Tronu Cesarskiego, uważam za stosowne jest, by wątpliwości te zostały rozwiązane poprzez projekt Uchwały, wyrażające wolę Senatu.
Wobec tego, jakie pomysły alternatywne pojawiły się w debacie proponuję następujący projekt uchwały:
Uchwała Senatu Cesarstwa Teutonii
o Tronie CesarskimMy, obywatela Cesarstwa Teutonii, w trosce o majestat Tronu Cesarskiego wnosimy do Waszej Cesarskiej Mości o dokonanie zmian w Konstytucji Cesarstwa Teutonii, uwzględniając poniższą wolę Senatu:
§ 1.
Wolą Senatu jest, by tron Cesarstwa Teutonii był elekcyjny, w obrębie Cesarskiego Rodu Harmeliuszowsko-Hergolienowego.
§ 2.
W przypadku braku możliwości wyboru wyboru Cesarza zgodnie z § 1., wolą Senatu jest, by funkcję Cesarza pełnił Lord Namiestnik wybrany w elekcji.
§ 3.
Uchwała wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
Jednocześnie zgłaszam poprawkę o następującym brzmieniu:
Poprawka 1.
W § 1. projektu zmienia się się słowa elekcyjny na dziedziczny
Planowane brzmienie poprawionych przepisów Konstytucji można znaleźć w wątku debaty .
Uprzejmie proszę o rozpoczęcie debaty nad powyższym projektem.
-
Wasza Cesarska Mość,
Wysoka Izbo,Rozpoczynam debatę nad projektem Ustawy Senatu o Tronie Cesarskim. Debata będzie trwała siedem dni, kończąc się z dniem 04 grudnia 2020.
-
To od razu moja opinia: tron powinien pozostawać w rękach osoby zaufanej, zgodnie z tradycją, należącej do Rodu Cesarskiego. Dla dobra kraju, by nie wpadł w niepowołane ręce. Bo chyba wszyscy wierzymy w to, że do Rodu dostać się może tylko osoba odpowiednia i zaufana i która zasługuje na taki zaszczyt.
-
@Teutonia bo potem będzie, że chcieliście inaczej ;d
-
Wysoka Izbo,
Zgadzam się z Przedmówczynią: Tron Cesarski jest wręcz nadziemską instytucją i symbolem naszej teutońskości. Ten wzór doskonałości, dla nas śmiertelników, powinien być utrzymany w rękach potomków Hergoliena.
-
Wasza Cesarska Mość,
Wysoka Izbo.
Również uważam, że tytuł Cesarza Teutonii powinien pozostać w Rodzie Cesarskim. -
Wasza Cesarska Mość,
Wysoka Izbo,Zarządzam głosowanie nad Ustawą Senatu o Tronie Cesarskim. Głosowanie będzie trwać trzy dni, kończąc się z dniem 9 grudnia.
@Teutonia Zapraszam do głosowania.
-
Głosuję ZA
-
Wasza Cesarska Mość,
Wysoka Izbo,
głosuję ZA. -
@natalia-helena-von-lichtenstein
Szanowna Pani Marszałek
oprócz projektu zgłosiłem poprawkę.
Za czym głosujemy?
-
@andrzej-fryderyk Przepraszam najmocniej. Oczywiście głosujemy nad poprawką numer 1 zgłoszoną przez Andrzeja Fryderyka, ustanawiającą tron dziedziny w ramach Rodu Cesarskiego.
@Teutonia bardzo proszę o ponowne oddanie głosów, aby to było jasne.
-
@natalia-helena-von-lichtenstein
Dziękuję za poprawienie przedmiotu głosowania.Głosuje przeciw poprawce.
-
Tak jak zagłosowałem wcześniej - za poprawką
-
glosuje przeciw poprawce
-
Głosuję ZA
-
Głosuję przeciw.
-
Wasza Cesarska Mość,
Wysoka Izbo,Z powodu braku wystarczającej liczby głosów do zamknięcia głosowania, przedłużam głosowanie o kolejne 3 dni do dnia 15.12.2020.
@Teutonia Proszę jeszcze raz o oddanie głosów.
-
Mając na względzie splendor, wielkość, ogrom oraz potęgę i siłę, naszego kilkuosobowego Cesarstwa, a także strach jaki przed rzeczonymi splendorem, wielkością, ogromem oraz potęgą i siłą odczuwają nasi podli i nikczemni wrogowie, nad którymi nasza siła oraz potęga nie ma nawet potrzeby się pochylać, kierując się troską, aby nikt nie odkrył, że owe splendor, wielkość, ogrom oraz potęga i siła wywołała tak przepotężny dobrobyt, degenerujący szlachetnych Teutończyków, że Senat ma poważny problem przegłosować nawet kwit pozbawiony mocy prawnej, stawiam się oto w gmachu wielkiego Senatu potężnego Cesarstwa i mając na względzie jego splendor, wielkość, ogrom oraz potęgę i siłę głosuję:
PRZECIW poprawce.
-
Wasza Cesarska Mość,
Szanowna Pani Marszałek,
Wysoka Izbo.Proszę odnotować, że głosuję PRZECIW poprawce.
-
Wasza Cesarska Mość,
Szanowna Izbo,Głosowanie uważam za zakończone. Zagłosowało siedmiu senatorów, dwóch za, pięciu przeciw. Senat odrzucił poprawkę.