Nastał czas... [nowa strona Teutonii]


 • Tak sobie przeglądam ostatnimi czasy zakątki naszego państwa i wiecie co...? Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt nieszczęsnej strony internetowej KT. Wygląda dosyć staro, zarówno jak na dzisiejsze czasy, jak i w porównaniu z innymi regionami/państwami stowarzyszonymi w KS. Mam nadzieję, że zarówno strona władzy, jak i ludu zdaje sobie sprawę ze stopnia "przestarzenia" konstrukcji istotnej w funkcjonowaniu mikronacji . Zatem przyszła właśnie pora, aby powiedzieć, że planujemy modernizację naszej strony internetowej. Ten wątek ma służyć dialogowi w tej sprawie, i jak najczęstszemu informowaniu Was, użytkowników jak daleko zaszły zmiany, i jak daleko od celu znajdziemy się. Składajcie propozycje, komentujcie, sugerujcie. Liczę (i zapewne nie tylko ja) na to, że już wkrótce ujrzycie stronę http://www.teutonia.one.pl w ulepszonej, nowocześniejszej wersji.


 • @Grzegorz-Tomasz-Jakub-Czartoryski
  A coś było na ten temat mówione. W sensie wydaje mi się że ktoś to robi


 • Tak - my wszyscy to robimy :), no chyba że czegoś nie wiem heh Ja mogę ze swojej strony już zaproponować wygląd


 • Tak wygląda pierwszy (i być może nie ostatni) projekt - jeśli macie jakieś własne sugestie, oceny etc. to śmiało piszcie je w tym wątku


 • @Grzegorz-Tomasz-Jakub-Czartoryski Dobra robota. 👏 Odniosę się do tego projektu później. Myślę, że warto (po ogarnięciu tematu unijnej strony głównej) przeanalizować do czego potrzebujemy naszej teutońskiej strony - jakich funkcjonalności nam trzeba, jakie możemy ominąć, etc. Projekt jest logiczny, layout także. Trzeba będzie pokłonić się ku wyborowi palety kolorów, czcionki/czcionek, stylu UI w jaki uderzamy. Zachęcam do małego researchu - moglibyśmy poszukać inspiracji w postaci stron, które już istnieją. Podzieliłbym tą mini-eksplorację na: wygląd, interaktywność, funkcjonalność. Co Wy na to?


 • @Grzegorz-Tomasz-Jakub-Czartoryski
  Osobiście podoba mi się. A może jakis link do słownika? Albo ktoś kiedyś wpadł na fajny pomysł „słówko dnia”.
  Rozkład strony podoba mi się


 • @Ramael Myślę, że to dobry pomysł poszukać jakiejś inspiracji 😉 A jako tła użyłbym twoich obrazków z miast (Złoty Gród w połączeniu ze złotą belką menu wygląda dosyć interesująco), przy czym podstrona każdego miasta różniłaby się kolorystyką.


 • @Eugeniuš-Maat W sumie można byłoby wstawić te "słówko dnia" w puste okienko (między kącikiem a banerem Unii)


 • @Grzegorz-Tomasz-Jakub-Czartoryski dobry pomysł! Jak jest miejsce to tym lepiej!


 • Zrodziły mi się w głowie propozycje odnośnie kilku (dwóch) aspektów wizualnych strony

  Ten pasek to nic innego, jak paleta kolorów, które mogłyby zostać wykorzystane chociażby w menu, czy "zaznaczeniu opcji" przy najechaniu kursorem w wyborze instytucji. Nie wykluczam, że można byłoby dać inne barwy, ale to według waszego uznania. Tyczyłaby się ona wyłącznie strony głównej, czy większości sekcji z menu (z wyjątkiem miast, które w mojej wizji mają otrzymać osobne kolory, tam również kolor "menu" uległby zmianie). Co do Menu, to byłoby rozwijane - jeśli najedziesz kursorem na dany "blok", to zmienia swoje kolory (np. białe napisy na niebieskim tle = niebieski napis na białym tle) - tak jak to zostało zaprezentowane w projekcie. Kto wie - może uda się jeszcze drobną przezroczystość zrobić, pożyjemy zobaczymy...
  Kwestia Fonta - pierwszy na myśl przyszła czcionka Eurostile (w zależności od użycia byłaby grubsza lub chudsza). Wydaje mi się jednak, że lepsza będzie inna, może jakaś z windowsowych - stąd typowałbym Arial - w ogóle nad tym wszystkim musielibyśmy się jeszcze pochylić.
  Pomysł częściowo przeźroczystego "menu" wziął się z idei użycia grafik Ramaela (o tym wspomniałem, wiem) jako background całej strony.
  Zastanawiam się również nad stworzeniem headera i stopki. Jeżeli przyjdzie do mnie książka o HTML i CSS, to prace przyspieszą, chociaż doszły mnie słuchy, żeby najpierw poczekać z dokończeniem realizacji strony Unii. Opinie i pomysły nadal mile widziane 🙂


 • Pozwolą Panowie, że wtrącę się w rozmowę.

  Pochwalam, doceniam i zachęcam do dalszej pracy w sprawie ulepszenia strony internetowej Królestwa Teutonii. Myślę, że dzisiaj wielu odwiedzających stronę zadaje sobie pytanie, czy ten relikt jeszcze żyje. 🙂

  Chciałabym podrzucić kilka ważnych rad, które mogą Panowie zignorować lub wziąć pod uwagę. Polecam to drugie.

  Należałoby wyjść od pytania: Po co zmianiamy stronę internetową. A ponieważ zmieniamy ją, gdyż jej wygląd... trąci myszką... a informacje są w dużej części nieaktualne, warto byłoby postawić sobie pierwszy i najważniejszy warunek. Skoro zmieniamy ją, ponieważ wygląda staro, powinniśmy nową stworzyć tak, by wyglądała nowocześnie, atrakcyjnie i była czytelna. Aby tak było, według mnie powinno się wziąć w projekcie pod uwagę następujące rzeczy:

  1. Zaplanować wsparcie dla urządzeń mobilnych! - to w dzisiejszych czasach must have. Większość ludzi dzisiaj przegląda Internet z telefonu, a nie na komputerze. Strona musi "dostosowywać się" do urządzeń mobilnych i ułatwiać czytanie treści.
  2. Zrezygnować z menu górnego i stworzyć menu rozsuwane w prawym górnym rogu - głównie ze względu na urządzenia mobilne
  3. Zamiast widoku "kafelkowego" stworzyć stronę scrollowaną w dół. - znowu chodzi o urządzenia mobilne, ale również kafelki wyszły już chyba z mody.
  4. Zminimalizować ilość treści do niezbędnego minimum. - naprawdę nikomu nie chce się dzisiaj przebijać przez tony treści.
  5. Stawiać na atrakcyjne i wymowne grafiki zamiast treści. - jesteśmy wzrokowcami.
  6. Polecam stworzenie strony w wordpress.- Wydaje mi się przystępne.
  7. Umożliwienie dostępu do danych analitycznych. Takie dane dadzą nam wiele informacji pozwalających na zwiększanie ilości odwiedzin na stronie.

 • @Natalia-Helena-von-Lichtenstein - słusznie zauważone. Jako że ja głównie siedzę na komputerze, nie pomyślałem o naszych mobilnych użytkownikach 😄 .

  Teutończycy, musim się naradzić - bez tej wiedzy ni cholery nie ruszymy

  • Czego tak naprawdę potrzebujemy na stronie?
  • Czy i Jak powiązać strony CT i UNP?

 • Według mnie strona powinna służyć takim celom:

  1. Przykuwanie uwagi nowych użytkowników:
  • Ładny wygląd
  • Informacje o tym, czym jest KT
  • Informacje, jak dołączyć
  • Odnośnik do Discord
  • Odnośnik do forum
  1. Kompilacja najważniejszych informacji dla nas, obecnych użytkowników:
  • Zbiór info o aktualnych władzach KT
  • Zbiór praw
  • Zbiór dot. miast, organizacji, zasobów

  Strona główna powinna być krótka, zwięzła i na temat. Widziałabym ją jako stronę przewijaną w dół.

  Na górze jakiś slide show dla nowoprzybyłych
  I
  V
  6 ikon odnośników do szerszych informacji dla wszystkich
  I
  V
  Dane kontaktowe

  Coś takiego. 🙂


 • 918f6401-fc2d-43db-be00-819a9f0dfeb7-image.png
  Na ten moment udało się wykonać podkład strony (na rozmiarze 200%) i cztery guziczki odsyłające do Instagrama, Forum, Discorda oraz Facebooka (UNP). Mimo, ze podkład normalnie się zmienia wraz z rozdzielczością, to problem jest z guziczkami i herbem Teutonii. Pojawiła się także ikonka strony w postaci Lwa Królewskiego - symbolu Cesarstwa. Kolorystyka elementów będzie utrzymana w barwach narodowych CT.


 • Wygląda ładnie. Gdzieś na dysku miałam kilka granatowych ikon, które kiedyś robiłam w inkscape. Mogłabym ci pokazać, czy coś by ci się przydało.


 • Zapowiada się fajnie 😉


 • A nie byłoby szybciej dostosować jakiś prosty szablon? 😉